Aleksoto dekanatas   •   Alytaus dekanatas   •   Lazdijų dekanatas   •   Marijampolės dekanatas   •   Prienų dekanatas   •   Šakių dekanatas   •   Vilkaviškio dekanatas   •   Parapijų sąrašas, Mišių laikas, atlaidai

.Aleksotas   •   .Aukštoji Panemunė   •   .Braziūkai   •   .Ežerėlis   •   Garliava   •   .Margininkai   •   .Rokai   •   .Šlienava   •   .Tabariškiai   •   .Zapyškis

Braziūkų Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapija

Braziūkų Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia
    Braziūkų g. 81, Braziūkai, Zapyškio pšt., 53412 Kauno r.

Raštinė
    Bažnyčios g. 5, Paluobiai, 71246 Šakių r.
    Mob. tel. 865061773

Klebonija
    Braziūkų g. 79, Braziūkai, Zapyškio pšt., 53412 Kauno r.

Dvasininkai   •   Pamaldos ir atlaidai   •   Teritorija   •   Bendruomenė   •   Rekvizitai   •   Apie bažnyčią ir parapiją

DVASININKAI

Aptarnauja – kun. Andrius VAITKŪNAS
1982 05 26*2007 06 29*2015 09 03
El. p. andriusvaitknas@gmail.com

PAMALDOS IR ATLAIDAI

Šv. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – Pirmaisiais mėnesių sekmadieniais – 13 val. (nuo balandžio 10 d. iki lapkričio 10 d. šv. Mišios – pirmąjį ir trečiąjį kiekvieno mėnesio sekmadienį 13 val.).

Išpažintys klausomos prieš šv. Mišias.

Švč. Sakramento adoracija pirmąjį sekmadienį po šv. Mišių.

Gegužinės pamaldos – po šv. Mišių.

Birželinės pamaldos – po šv. Mišių.

Rožinio malda – spalio mėnesį pusę valandos prieš šv. Mišias.

Atlaidai

„ 3-braziuku-svc-mergeles-marijos-nekaltojo-prasidejimo-parapija“

Švč. Jėzaus Širdies – trečiąjį penktadienį po Sekminių (keliama į artimiausią sekmadienį)
Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo – gruodžio 8 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai: Baganskai, Braziūkai, Garankščiai, Kurynė, Kūjai, Lodiškė, Lūšna, Pakalniškiai, Sarapinai ir Šiuliai.

Braziūkų Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapija ribojasi su Ežerėlio, Lekėčių, Paluobių, Višakio Rūdos ir Zapyškio parapijomis.

BENDRUOMENĖ

• Suaugusiųjų choras,
  • Gyvojo Rožinio grupė.

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Braziūkų kaimas yra Kauno rajone, 8 km į vakarus nuo Ežerėlio, tarp miškų.

V. Naujokaičio ir kitų kaimo gyventojų lėšomis Braziūkuose 1932 m. buvo pastatyta bažnyčia, 1934 m. įkurta parapija. Bažnyčios statybai vadovavo P. Valaitis. 1991 m. bažnyčia buvo suremontuota: išdažytas vidus ir išorė, pakeistos grindys, aptverta tvora.

Bažnyčia stačiakampio plano, trinavė. Vidurinės navos tąsoje yra stačiakampė presbiterija, o šonines navas pratęsia žemos zakristijos. Pagrindinio fasado kampuose stovi du aukšti, masyvūs, kvadratiniai bokštai, kurie suskaidyti į tris tarpsnius. Viduriniai bokštai baigiasi smailiais trikampiais frontonais ir kryžminiais stogais.

Bažnyčios viduje trys navos. Vidurinė yra aukštesnė ir platesnė už šonines, jos gale yra vargonai. Vietinių gyventojų teigimu, visą bažnyčios interjerą bei altorių padirbo vietinis stalius B. Valaitis. Kitų nuomone, altorių darė iš svetur atvykęs meistras.

Informacija iš knygos „Vilkaviškio vyskupijos bažnyčios“ / vyr. redaktorė D. Kandrotienė, išleido VšĮ „Terra Publica“, 2011, p. 16.