Aleksoto dekanatas   •   Alytaus dekanatas   •   Lazdijų dekanatas   •   Marijampolės dekanatas   •   Prienų dekanatas   •   Šakių dekanatas   •   Vilkaviškio dekanatas   •   Parapijų sąrašas, Mišių laikas, atlaidai

.Aleksotas   •   .Aukštoji Panemunė   •   .Braziūkai   •   .Ežerėlis   •   Garliava   •   .Margininkai   •   .Rokai   •   .Šlienava   •   .Tabariškiai   •   .Zapyškis

Tabariškių Kristaus Karaliaus parapija

Tabariškių Kristaus Karaliaus bažnyčia
    Gėlių g. 108, Tabariškiai, 53330 Kauno r.

Raštinė ir klebonija
    Gėlių 110, Tabariškiai, LT-53330 Kauno r.
    Tel. (373) 9 85 38

Raštinėje budima
    Nuolat.

Parapijos namai
    Gėlių 110 a, Tabariškiai, LT-53330 Kauno r.

Koplyčia Aleksandro Stulginskio universitete (Šventosios Dvasios)
    Plačiau: http://ringaudai.eu/Kontaktai/Tabariskiu-baznycia

Dvasininkai   •   Pamaldos ir atlaidai   •   Teritorija   •   Bendruomenė   •   Rekvizitai   •   Apie bažnyčią ir parapiją

DVASININKAI

Klebonas – kun. Arminas LUKOŠEVIČIUS
1984 09 05*2010 06 29*2017 06 13
Aleksandro Stulginskio universiteto kapelionas

PAMALDOS IR ATLAIDAI

Šv. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 8.30 (universiteto koplyčioje), 10, 12 val.
  • Šiokiadieniais – rugsėjį, spalį balandį 18 val. kovo – rugsėjo mėn. 19 val., lapkričio – vasario mėn. 17 val.; Universiteto koplyčioje trečiadieniais.
  • Šeštadieniais – 10 val.

Išpažintys klausomos prieš šv. Mišias.

Švč. Sakramento adoracija pirmaisiais mėnesio penktadieniais po šv. Mišių.

Gegužinės pamaldos 19 val.

Birželinės pamaldos 19 val.

Rožinio malda – prieš 18 val. šv. Mišias, sekmadieniais prieš 10 val. šv. Mišias.

Atlaidai

Švč. M. Marijos Vardo – rugsėjo 12 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Kristaus Karaliaus – paskutinį liturginių metų sekmadienį

„11-tabariskiu-kristaus-karaliaus-parapija“

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai: Akademija mstl., Armaniškiai, Bajorai, Čebeliškė, Digriai, Karkiškės, Kazliškiai, Miriniškiai, Mitkūnai, Noreikiškės, Poderiškiai, Ringaudai, Sakalai, Virbališkiai ir Tabariškiai.

Tabariškių Kristaus Karaliaus parapija ribojasi su Aleksoto, Garliavos, Kauno šv. Jokūbo, Pažėrų ir Zapyškio parapijomis bei Kauno arkivyskupija.

BENDRUOMENĖ

• Marijos legionas,
  • Choras.
Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Tabariškių Kristaus Karaliaus parapija
Juridinio asmens kodas 191289583
Adresas Gėlių g. 108, Tabariškiai, LT-53330 Kauno r.

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Tabariškės – kaimas nutolęs nuo Kauno 8 km į vakarus, tarp Garliavos ir Zapyškio, priklausantis Kauno rajono Noreikiškių seniūnijai.

1926 m. balandžio 21 d. raštu Nr. 764 Vilkaviškio vyskupas A. Karosas sutiko įkurti naują Tabariškių parapiją. Gyventojai turėjo surinkti ne mažiau kaip 2000 parašų, patvirtintų Garliavos ir Zapyškio viršaičių, kad pageidauja įkurti naują parapiją. Ją pradėjo kurti ne vyskupija, o patys tikintieji. Bažnyčios organizacinio komiteto nariais buvo patvirtinti J. Mitkus, J. Jaras ir J. Venys. 1927 m. bažnyčios reikalams buvo gautas 8 hektarų sklypas. Veiverių klebonas kun. A. Vebliūnas buvo įpareigotas padėti statyti bažnyčią. Statybą organizavo J. Mitkus, darbus – J. Bartnykas, o statė ūkininkai. Bažnyčia buvo pastatyta per tris mėnesius. 1929 m. prie jos pristatyta presbiterija, prienavis, o šonuose – zakristijos.

Bažnyčios navų dalis stačiakampė. Keturios poros stulpų ją skaido į tris navas. Prie navų dalies ir presbiterijos šonų glaudžiasi į abi puses išsikišusios zakristijos. Vakariniame gale virš navų dalies frontono kyla aukštas kvadratinis į viršų siaurėjantis bokštas. Priekyje pastatytas didelis prienavis, kurį dengia dvišlaitis stogas. Šiauriniame fasade yra papuoštas atviras prieangis. Viduje navas dengia cilindrinio skliauto formos perdangos. Vidutinė nava aukštesnė už šonines.

1928 m. spalio 24 d. Tabariškių parapijos klebonu buvo paskirtas kun. V. Kizlaitis. Jis 1928 m. gruodžio 23 d. pašventino bažnyčią ir suteikė jai Kristaus Karaliaus titulą. Antrojo pasaulinio karo metais bažnyčia nenukentėjo, tačiau pokariu bažnyčiai priklausantys pastatai buvo atiduoti mokyklai, o klebonas kun. V. Kizlaitis 1947 m. buvo areštuotas ir išvežtas į Kazachstano kalėjimą.

1980 m. buvo pakeltos bažnyčios sienos, paaukštintas prienavis, įvestas centrinis šildymas.

Informacija iš knygos „Vilkaviškio vyskupijos bažnyčios“ / vyr. redaktorė D. Kandrotienė, išleido VšĮ „Terra Publica“, 2011, p. 26.