Alytaus Šv. Brunono Kverfurtiečio parapija

Darbo dienomis 8–18 val.

Šarvojimo salė
    Putinų g. 20, 62324 Alytus

Dvasininkai   •   Pamaldos ir atlaidai   •   Teritorija   •   Bendruomenė   •   Rekvizitai   •   Apie bažnyčią ir parapiją

DVASININKAI

Klebonas – kun. Valdas SIMANAITIS
1970 11 06*2001 06 17*2009 11 27
Mob. 8 611 18870

PAMALDOS IR ATLAIDAI

Šv. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 10 ir 12 val.
  • Šiokiadieniais – 18 val.
  • Šeštadieniais – 9 val.

Išpažintys klausomos pusvalandį prieš Šv. Mišias ir Šv. Mišių metu bažnyčioje.

Švč. Sakramento adoracija – sekmadieniais po 12 val. Šv. Mišių ir pirmaisiais mėnesių penktadieniais po 18 val. šv. Mišių.

Gegužinės pamaldos – sekmadieniais 11.40 val., šiokiadieniais 17.40 val., šeštadieniais 8.40 val.

Birželinės pamaldos – sekmadieniais 11.40 val., šiokiadieniais 17.40 val., šeštadieniais 8.40 val.

Rožinio malda – sekmadieniais 11.10 val., šiokiadieniais 17.10 val., šeštadieniais 8.10 val.

Atlaidai

Šv. Brunono Kverfurtiečio – kovo 9 d. (keliami į sekmadienį po kovo 9 d.).

„14-alytaus-sv-brunono-kverfurtiecio-parapija“

PARAPIJOS TERITORIJA

Alytaus miesto Panemunės ir Putinų gyvenamosios teritorijos.

Miesto gatvės: A. Jonyno, Artojų, Giraitės, Kalnėnų, Kalniškės (iki sankryžos su Ūdrijos gatve, namai nuo Nr. 1-25), Kauno (iki sankryžos su Tvirtovės gatve), Lauko, Miklusėnų, Naujoji (nuo sankryžos su Vilties gatve, poriniai Nr. Nuo 44 ir didėjantys ), Obelų, Pašilio, Pievų, Pievagalių, Pramonės, Pušėnų, Putinų, Rumbonių, Sanatorijos (namų neporiniai nr.), Saulėnų, Šaltinių, Tvirtovės (namų poriniai nr.), Ūdrijos (namų poriniai nr.), Ūtos, Vardos, Vilties, (namų neporiniai nr.), Vingio (namų poriniai nr.), Voveraičių, Žirgų ir Žuvinto.

Alytaus šv. Brunono Kverfurtiečio parapija ribojasi su Alytaus šv. Angelų Sargų, Alytaus Švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos ir Rumbonių parapijomis bei Kaišiadorių vyskupija.

BENDRUOMENĖ

• Caritas;
  • Pal. J. Matulaičio draugija;
  • Garbingojo Mato Talboto maldos grupė;
  • Valančiukai, kazimieraičiai, kuriasi našlių asociacija.
Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Alytaus Šv. Brunono Kverfurtiečio parapija
Judinio asmens kodas 302468748
Adresas Putinų g. 20, 62324, Alytus
Bankas AB SEB bankas
A. s. LT52 7044 0600 0736 7282

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

2009 m. lapkričio 27 d. Vilkaviškio vyskupo Rimanto Norvilos dekretu įkurta Alytaus Šv. Brunono Kverfurtiečio parapija, esanti kairiajame Nemuno krante, miesto teritorijos šiaurės vakarų dalyje. Nuo 2000 m. Putinų mikrorajono tikintiesiems šv. Mišios sekmadieniais būdavo aukojamos Alytaus Panemunės vidurinėje mokykloje. Tuo metu pradėta ieškoti vietos naujai bažnyčiai. 2009 m. atsirado galimybė tikinčiųjų reikmėms pritaikyti buvusio darželio patalpas Putinų gatvėje. Rekonstravus keletą mažesnių patalpų ir salę, buvo įrengta koplyčia, kurią 2009 m. lapkričio 29 d., pirmąjį advento sekmadienį, pašventino Vilkaviškio vyskupas R. Norvila.

Šv. Brunono Kverfurtiečio titulas koplyčiai suteiktas norint pagerbti 1009 m. Lietuvos prieigose nužudyto misionieriaus atminimą. Aprašant šv. Brunono žūtį Kvedlinburgo kanaluose, pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas.

Suteikiant koplyčiai Šv. Brunono titulą taip pat siekta aktualizuoti pačią pasiaukojamo misionieriškumo idėją, atskleisti jos prasmingumą pasaulietiškoje šiuolaikinėje visuomenėje.

Informacija iš knygos „Vilkaviškio vyskupijos bažnyčios“ / vyr. redaktorė D. Kandrotienė, išleido VšĮ „Terra Publica“, 2011, p. 35.