Miroslavo Švč. Trejybės parapija

Klebonija
    Tel. (315) 663 99

Raštinėje budima
    Prieš ir po šv. Mišių zakristijoje.

Parapijos namai
    Vienuolyno 2a, Miroslavas, 64235 Alytaus r.

Dvasininkai   •   Pamaldos ir atlaidai   •   Teritorija   •   Bendruomenė   •   Rekvizitai   •   Apie bažnyčią ir parapiją

DVASININKAI

Klebonas – kun. teol. dr. Miroslav DOVDA
1968 12 20*2001 06 17*2015 02 26
El. p. miroslavoparapija@gmail.com

PAMALDOS IR ATLAIDAI

Šv. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 9, 12 val.
  • Pirmadieniais-penktadieniais – 18 val.
  • Šeštadieniais – 10 val.

Išpažintys klausomos prieš šv. Mišias.

Švč. Sakramento adoracija ketvirtadieniais po 8 val. šv. Mišių ir pirmaisiais penktadieniais nuo 9 val. iki 18 val.

Gegužinės pamaldos po šv. Mišių.

Birželinės pamaldos po šv. Mišių.

Rožinio malda kiekvieną sekmadienį po 12 val. šv. Mišių, kitomis dienomis bei spalio mėn. prieš šv. Mišias.

Atlaidai

Švč. Trejybės – sekmadienį po Sekminių,
Šv. Baltramiejaus – rugpjūčio 24 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

„18-miroslavo-svc-trejybes-parapija.jpg“

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai: Arciškonys, Balkasodis, Bendrės, Burbiškės, Cigoniškiai, Dirmiškiai, Geistarai, Geistariškės, Geistarukai, Gudiniškės, Kurtiniškės, Laukinčiai, Laukintukai, Mančiūnai, Mankūnai, Maslaučiškės, Milastonys, Miroslavas, Mociškėnai, Nemunaitis, Norūnai, Obelija, Padirmiškis, Plenta, Pupasodis, Revai, Seimeniškiai, Strimina, Talokiai, Tolkūnai, Vankiškiai, Volungės, Vovos ir Zizėnai.

Miroslavo Švč. Trejybės parapija ribojasi su Alytaus Šv. Kazimiero, Alytaus Švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos, Krikštonių, Metelių, Santaikos ir Seirijų parapijomis bei Kaišiadorių vyskupija.

BENDRUOMENĖ

• Marijos legionas,
  • Caritas,
  • choras,
  • jaunimo choras.
Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Miroslavo Švč. Trejybės parapija
Juridinio asmens kodas 191290023
Adresas Vienuolyno 2a, Miroslavas, 64235 Alytaus r.
Bankas AB DNB bankas
A. s. LT57 4010 0409 0009 1165

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Miroslavo parapija įkurta 1744 m., Vilniaus vyskupijos sinodo. LDK iždininkas Antanas Važinskas su žmona Terese 1763 m. pastatė naują medinę bažnyčią ir įkurdino marijonų vienuolyną. Vienuoliai įsteigė mokyklą. Į bažnyčią 1835 m. trenkė žaibas, ji sudegė. Pastatyta laikina, 1847 m. – nauja mūrinė bažnyčia ir vienuolynas.

1864 m. vienuolynas uždarytas. Marijonas kunigas Vincentas Grincevičius už išeinančiųjų į 1863 m. sukilimą prisaikdinimą 1864 m. ištremtas į Sibirą. 1895–1910 m. Miroslave klebonavęs Antanas Radzinskas 1897 m. atnaujino ir pailgino bažnyčią, pristatė dvi koplyčias. 1906 m. įsikūrė „Žiburio“ draugijos skyrius (pirmininkas kunigas K. Stankaitis). Jis 1907 m. įsteigė biblioteką–skaityklą, surengė Miroslave pirmą viešą vakarą.

Atsitraukdami Rusijos kareiviai 1914 m. bažnyčią susprogdino. 1917 m. parengtas jos atstatymo projektas. Pamaldos laikytos buvusioje prieglaudoje. Kunigas Juozapas Lelešius su parapijiečiais bažnyčią atstatė 1918–1929 m. 1944 m. bažnyčia apniokota. Po karo klebonas kun. Antanas Šilingas ją suremontavo.

Miroslavo Švč. Trejybės bažnyčia – grakščių proporcijų, dvibokštė, vienos navos, halinė, lotyniško kryžiaus plano. Bažnyčioje yra penki orderinių formų altoriai.

Informacija iš el. svetainės Miroslavo parapija ir knygos „Vilkaviškio vyskupijos bažnyčios“ / vyr. redaktorė D. Kandrotienė, išleido VšĮ „Terra Publica“, 2011, p. 42.