Aleksoto dekanatas   •   Alytaus dekanatas   •   Lazdijų dekanatas   •   Marijampolės dekanatas   •   Prienų dekanatas   •   Šakių dekanatas   •   Vilkaviškio dekanatas   •   Parapijų sąrašas, Mišių laikas, atlaidai

.Krikštonys   •   .Krosna   •   .Kučiūnai   •   +Lazdijai   •   +Leipalingis   •   .Meteliai   •   ..Paveisininkai   •   .Rudamina   •   .Seirijai   •   +Šlavantai   •   +Šventežeris   •   .Veisiejai

Veisiejų Šv. Jurgio parapija

Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčia
    Vytauto g. 39, Veisiejai, Lazdijų r.

Parapijos namai
    Kreivoji g. 25, Veisiejai, Lazdijų r.

Klebonija
    S. Dariaus ir S. Girėno 1, 67340, Veisiejai, Lazdijų r.
    Tel. (318) 56 767

Dvasininkai   •   Pamaldos ir atlaidai   •   Teritorija   •   Bendruomenė   •   Rekvizitai   •   Apie bažnyčią ir parapiją

DVASININKAI

Klebonas – kun. teol. lic. Žydrūnas BURNYS
1976 08 06*2000 08 06*2013 06 13
Mob. 8 615 88061
El. p. veisiejuparapija@gmail.com

PAMALDOS IR ATLAIDAI

Šv. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 10, 12 val.
  • Šiokiadieniais – 9 val.
  • Šeštadieniais – 10, 11 val.

Išpažintys klausomos pusvalandį prieš šv. Mišias.

Švč. Sakramento adoracija – pirmąjį mėnesio sekmadienį po 10 val. šv. Mišių iki 11.30 val.

Gegužinės pamaldos – sekmadieniais ir šeštadieniais po 10 val. šv. Mišių, šiokiadieniais po 9 val. Šv. Mišių.

Birželinės pamaldos – sekmadieniais ir šeštadieniais po 10 val. šv. Mišių, šiokiadieniais po 9 val. šv. Mišių.

Rožinio malda – spalio mėnesį sekmadieniais ir šeštadieniais po 10 val. šv. Mišių, šiokiadieniais po 9 val. šv. Mišių.

Atlaidai

„38-veisieju-sv-jurgio-parapija.jpg“

Šv. Jurgio – balandžio 23 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Kristaus Atsimainymo – rugpjūčio 6 d. (pirmąjį rugpjūčio sekmadienį).

PARAPIJOS TERITORIJA

Veisėjų miestas

Gyvenvietės ir kaimai:: Ančios, Babrai, Barčiai, Barteliai, Bertašiūnai, Beržiniai, Čivonys, Čivonys, Dainaviškiai, Dvarčiškė, Ilgininkai, Jakonys, Kailiniai, Kalveliai, Klepočiai, Kuolonys, Murgeliai, Novartiškė, Paliūnai, Paterai, Paveisiejai, Paveisininkai, Petroškai, Pšeima, Purviškė, Radvilonys, Rūda, Sakniava, Salučiai, Smarliūnai, Snaigynas, Šadžiūnai ir Šilainė.

Veisiejų Šv. Jurgio parapija ribojasi su Kapčiamiesčio, Kučiūnų, Leipalingio, Seirijų ir Šlavantų parapijomis.

BENDRUOMENĖ

• Caritas,
  • Gyvojo Rožančiaus grupė,
  • Tretininkai.
Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Veisiejų Šv. Jurgio parapija
Judinio asmens kodas 291292370
Adresas S. Dariaus ir S. Girėno 1, LT - , LT-67340, Veisiejai, Lazdijų r.
Bankas AB Swedbank
A. s. LT767300010073194403

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Veisiejai – miestelis Lazdijų rajone, įsikūręs Ančios ežero pusiasalyje, 19 km. į pietryčius nuo Lazdijų.

Pirmoji medinė bažnyčia buvo pastatyta apie 1526 m. vietovę valdant Slucko kunigaikščiui Jurgiui Olelkaičiui pagal šv. Jono bažnyčios Varšuvoje pavyzdį. 1762 m. ji buvo nugriauta ir vietoje jos pradėta statyti nauja mūrinė bažnyčia, tačiau fundatoriui Mykolui Masalskiui mirus, statyba sustojo. Nebaigta ir apleista statyti mūrinė bažnyčia apie 1800 m. pradėjo griūti. Ba-nyčios statybos darbus pratesė V. Oginskaitė – Žynevienė. Bažnyčia baigta statyti 1817–1818 m. Veisiejų šv. Jurgio bažnyčios architektūra – pereinanti iš baroko į klasicizmą. Bažnyčia bebokštė, trinavė, bazilikinė. Šalia bažnyčios, šventoriaus kampe stovi medinė varpinė. Joje kabantis varpas datuojamas apie 1650 m. ir įamžiną bažnyčios fundatoriaus atminimą.

Bažnyčia puošia daug paveikslų. Ypač įdomūs yra „Šv. Antanas Paduvietis“, „Šv. Vincentas Ferarietis“, „Jėzaus Atsimainymo“, „Kryžiaus kelio stotys“. Vertingos skulptūros „Šv. Jonas Nepomukas“, „Jėzus prie stulpo“, kelios „Nukryžiuotojo skulptūrėlės“.

Prie bažnyčios sienos pritvirtinta Tado Oginskio, o prie bažnyčios navas skiriančios kolonos jo žmonos Marijos Oginskienės epitafijos. Jos vertingos ne tik istoriniu požiūriu, bet ir kaip tam laikotarpiui būdingos memorialistikos pavyzdžiai.