Atsakymai

Klausiate:
  • Laba diena, norėjau užduoti klausimą apie santuokos galiojimą ir jos nutraukimą. Ketinu tekėti už žmogaus, kuris jau buvo sudaręs santuoką bažnyčioje. Tuomet jie buvo labai jauni ir kartu pragyveno tik pusę metų. Jų civilinė ištuoka įvyko prieš 10 metų, o kartu jie negyvena jau 11 metų. Norėčiau pasiteirauti, ar yra kokia nors galimybė man ištekėti už mylimo žmogaus bažnyčioje, ar tai visiškai neįmanoma ir jo ankstesnė santuoka visada galios? Iš anksto ačiū už atsakymą. Giedrė

• Atsakome:
  • Katalikų Bažnyčioje santuoka yra neišardoma iki vieno iš sutuoktinių mirties, tačiau iškilus pagrįstai abejonei, ar ji buvo sudaryta galiojančiai, klausimą sprendžia bažnytinis teismas. Jei įrodoma, kad santuokos sudarymo metu vienas iš besituokiančiųjų stokojo laisvo sutikimo, nesuvokė priimamų įsipareigojimų arba buvo kuri nors iš dvylikos Kanonų teisės kodekse nurodytų ardančių kliūčių, tokia santuoka pripažįstama negaliojančia.

Tad konkrečiu atveju reikia kreiptis į bažnytinį teismą. Vilkaviškio vyskupijos bažnytinio teismo notarė interesantus priima kurijoje trečiadieniais nuo 10 iki 16 valandos (žr. bažnytinis teismas). Tuo metu galima skambinti telefonu (343) 6 86 51 ir pasikonsultuoti, susitarti dėl susitikimo laiko. Taip pat galima iš anksto pasiaiškinti, aptarti esamą padėtį su savo parapijos klebonu.

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą