Atsakymai

Klausiate:
 • Aš šeštadienį priimsiu Sutvirtinimo sakramentą ir norėčiau, kad patartumėte, kokį vardą geriausia išsirinkti ir kokioje svetainėje galėčiau jį rasti? Labai ačiū.

 • Atsakome:
 • Kaip minėta atsakyme į Renatos klausimą (2003 10 17), naujai pasirinktas vardas galėtų būti šventojo, kurio gyvenimo istorija, asmenybės bruožai sužavėjo, su kurio pagalba norisi toliau sekti Kristumi. Ši prasmė nublanksta, jei naujas vardas pasirenkamas tik formaliai, dėl „egzotiško“ skambesio ar pan.

  Atsakyme į Rimos klausimą (2005 03 13) nurodyta keletas svetainių įvairiomis kalbomis, kuriose pateikiami šventųjų vardai ir jų gyvenimo aprašymai.

  Lietuvių kalba galima peržvelgti šventųjų vardų rodyklę „Liturginiame maldyne“, o platesnių aprašymų paieškoti Alfonso Bulotos ir Laimučio Benio 1994 m. išleistoje knygoje „Šventųjų gyvenimai. Lietuvos katalikų kalendorius“ arba 2005 m. išverstame gausiai iliustruotame Fernando ir Gioia Lanzi leidinyje „Šventieji globėjai ir jų simboliai“.

  Galbūt tinkamą vardą susirasti pagelbėtų Krikšto tėvai ar Sutvirtinimo globėjai, tikybos mokytojai, Sutvirtinimui ruošiantys katechetai, parapijos kunigai.


 • » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą

  ««« atgal