Atsakymai

Klausiate:
 • Laba diena. Gerbiamieji, norėčiau paklausti, ar yra šventoji Aurelija ir ką ji globoja? Kodėl tiek daug Aurelijos vardadienių metuose? Pagarbiai, Aurelija.

 • Atsakome:
 • Paprastai šventieji yra minimi jų mirties – „gimimo dangui“ – dieną. Įvairiomis dienomis paminimi skirtingi asmenys, nors jie ir būtų vadinęsi vienodu vardu. Tuo būdu šventųjų vardų rodyklėje prie to paties vardo atsiranda dvi ar daugiau datų.

  Aurelijos vardą turėjo Romos imperatoriaus Valeriano valdymo metu (253–260) nukankinta šventoji, minima gruodžio 2 d.

  Kita šv. Aurelija minima spalio 15 d. Pasakojama, kad ji buvusi Prancūzijos karaliaus Hugues I Capet, valdžiusio 987–996 metais, dukra. Po daugiau nei 50 metų, praleistų vienuolyne Regensburg mieste (Vokietija), mirė 1027 m.

  Dar viena šv. Aurelija, minima rugsėjo 25 d., yra iš XII a.: pasak tradicijos, kartu su savo seserimi ji buvo žiauriai sumušta piligriminės kelionės metu ir mirė prie Anagni (Italija).

  Šių šventųjų pristatymuose neužsimenama apie nusistovėjusias tradicijas jų užtarimo prašyti kokioms nors specifinėms tikinčiųjų grupėms ar kokiuose nors specifiniuose reikaluose. Aurelijos vardas kartais priskiriamas šv. Petronėlei, minimai gegužės 31 d. Manoma, kad ši šventoji buvo nukankinta Romoje I a. pabaigoje. Ji žinoma kaip kalnų keliautojų, karščiuojančių ligonių globėja.

  Žr. „Aurelia“; „Aurelia von Regensburg“; Vincenzo FENICCHIA, „Sant’Aurelia“; „Petronilla“; Johann Peter KIRSCH, „St. Petronilla“


 • » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą

  ««« atgal