Atsakymai

Klausiate:
 • Sveiki. Noriu paklausti, už kokius darbus ar veiklą Raimundas tapo šventuoju?

 • Atsakome:
 • Vienas iš šį vardą turėjusių šventųjų yra sausio 7 d. minimas kunigas Raimundas de Peñafort (1175–1275). Po studijų Barselonoje (Katalonija) ir Bolonijoje (Italija), jis buvo paskirtas Barselonos katedros kanauninku, bet netrukus įsijungė į neseniai įsteigtą dominikonų ordiną, kurio vienuolynas šiame mieste atsidarė 1222 metais. Šv. Petrui Nolaskui (1189–1256) padėjo įkurti ordiną, besirūpinantį arabų pavergtų krikščionių išlaisvinimu. Sutvarkė didžiulį popiežių raštų, atsakančių į įvairius dogmatinius ir disciplinarinius klausimus, archyvą.

  1234 metais Raimundui de Peñafort pasiūlytas Tarragona (Katalonija) arkivyskupo sostas, tačiau jis panoro likti dominikonų ordine. 1238 metais tapo jo generolu. Pėsčiomis išvaikščiojo Europą, lankydamas ordino vienuolynus ir spręsdamas jų problemas.

  Siekė, kad vienuoliai dominikonai būtų tinkamai pasirengę skelbti Evangeliją, sudominti klausytojus ir juos įtikinti. Rūpinosi parengti tekstus, tinkamus diskusijoms su išsilavinusiais kito tikėjimo žmonėmis. Paskatino šv. Tomą Akvinietį (1225–1274) šiuo tikslu parašyti garsųjį veikalą „Summa contra Gentiles“ („Suma prieš pagonis“). Kad būtų galima geriau pažinti tuos, kuriems ruošiamasi skelbti Kristų, įsteigė hebrajų ir arabų kalbų mokyklas.

  Daugybė darbų ir iniciatyvų tarsi prailgino Raimundo de Peñafort gyvenimą, trukusį 100 metų. Mirė Barselonoje 1275 metais. Paskelbtas šventuoju 1601 metais.

  Pagal Domenico AGASSO, „San Raimondo de Penafort, sacerdote“


 • » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą

  ««« atgal