Atsakymai

Klausiate:
 • Laba diena. Norėčiau Jūsų paprašyti, kad nors trumpai parašytumėte ar nurodytumėte, kur internete galima pasiskaityti apie šeimos sampratą ir jos vertinimą bažnytinėje teisėje. Nuoširdžiai dėkoju.

 • Atsakome:
 • Kanonų teisėje santuoka apibūdinama terminu „matrimonium“, susidedančiu iš dviejų lotyniškų žodžių: „mater“ („motina“) ir „munus“ („pareiga“). Jie akcentuoja motinos padėtį šeimoje bei jos vaidmenį vaikų auklėjime. Taip pat vartojami bendravimą nurodantys žodžiai „coniugium“ ir „consortium“.

  Kanonų teisė pabrėžia, kad santuokine sutartimi vyras ir moteris visam gyvenimui sudaro bendrą sąjungą, skirtą sutuoktinių gėriui bei palikuonių gimdymui ir auklėjimui. Galiojanti santuokinė sutartis tarp pakrikštytųjų visada yra sakramentas (plg. kan. 1055). Jį vienas kitam teikia besituokiantieji, o Santuokos sudarymui asistuojantys dvasininkai yra vadinami kvalifikuotais liudininkais, bet ne sakramento teikėjais.

  Esminės santuokos savybės – vienumas ir nesuardomumas (plg. kan. 1056). Tai pastovus vieno vyro ir vienos moters ryšys, nenutrūkstantis iki vieno iš sutuoktinių mirties.

  Išsamesnės informacijos šiuo ir panašiais klausimais galima kreiptis į Vilkaviškio vyskupijos bažnytinio teismo oficiolą kun. teol. mgr. bažn. t. lic. Egidijų Juravičių.

  Internete įvairios medžiagos apie katalikišką požiūrį į šeimą galima paieškoti catholic-pages.com svetainėje, ypač puslapiuose „Marriage“, „Family“, „Canon Law“.


 • » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą

  ««« atgal