Atsakymai

Klausiate:
  • Kodėl vardas Koletė yra šventas? Kas ji buvo?

• Atsakome:
  • Koletė gimė 1381 m. sausio 13 d. Corbie, Prancūzijoje, dailidės šeimoje. Jos senyvi tėvai šį gimimą laikė stebuklinga šventojo vyskupo Mikalojaus užtarimo pasekme, tad dukrą pavadino Nikoletės vardu, kurio malonybinė forma yra Koletė. Ši šventoji gyveno nelengvu Bažnyčiai laikotarpiu, kai įvairios įtampos grėsė jos vienybei.

Vienas iš svarbių Koletės darbų yra klarisių (šv. Klaros) ordino reforma. 1410 m. ji įkūrė pirmąjį atnaujintos regulos vienuolyną, o vėliau – dar šešiolika. Šią reformą priėmė ir kai kurie vyrų konventai. Jos esmė, įsikūnijusi pačios pranašystėmis ir stebuklais garsėjančios Koletės laikysenoje, yra griežtas neturtas, į pradinį paprastumą sugrąžintas gyvenimo būdas, taip pat asmeninė ir bendruomeninė malda, daug atgailos už Bažnyčios vienybę.

Koletė mirė 1447 m. kovo 6 d. Gent, dabartinėje Belgijoje. 1807 m. buvo popiežiaus Pijaus VII kanonizuota. Koletės įvykdytos reformos autentiškumą patvirtino laiko išbandymas: pagal jos nubrėžtus principus XX a. tebegyveno apie 140 klarisių koletinių vienuolynų, dauguma – Europoje, kiti – Afrikoje, Amerikoje, Azijoje.

Pagal Domenico AGASSO, „Santa Coletta (o Colette) di Corbie“; „St. Colette“

• » Atgal į sąrašą    » Užduokite savo klausimą