Naujienos

Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai susitiko kolegių seminare „Šviesos belaukiant“

Tik prasidėjęs Adventas mus visus pakviečia ypatingiems pasiryžimams, geriems darbams, meilės proveržiams. Išganytojo gimimo laukimas nuspalvintas dalijimosi džiaugsmu, kurį išgyvename duodami kitam ir gaudami iš jo. Šį dalijimosi džiaugsmą išgyveno visi permainingą penktadienį (2016 m. gruodžio 2 d.) dalyvavusieji seminare „Šviesos belaukiant“. Prasminga tai, kad penkerių metų sukaupta patirtimi su kolegomis dalinosi Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja metodininkė Renata Markevičienė ir tos pačios mokyklos dorinio ugdymo (tikybos) ir prancūzų kalbos mokytoja Skaidrė Zuozaitė.

Katechetikos centro vadovas kun. Linas Baltrušaitis, pakvietęs malda pradėti užsiėmimus, viso penktadienio „vairą“ perdavė tikybos mokytojoms. Išsikėlę seminaro tikslą: „Pristatyti pagrindines idėjas, kaip pa(si)ruošti užsiėmimus įvairioms grupėms advento laikotarpiu ir, aptarus neformalaus religinio ugdymo renginius iš diskelio „Šviesos belaukiant“, perteikti pagrindinę Šv. Kalėdų žinią“, - lektorės Renata ir Skaidrė dalinosi įvairiais metodais, scenarijais, idėjomis, kaip šiuolaikiniame pasaulyje nepamesti svarbiausios šv. Kalėdų žinios – Dievo žemei gimimo. Mokytojos pateikė įvairių būdų, kaip pasauliui pristatyti pagrindinį artėjančių Kalėdų akcentą – Prakartėlę, nes aplinkoje dažniausiai (geriausiu atveju) matome komerciniais tikslais siūlomus įvairiausius angeliukus, kurie neretai nukreipia mus nuo Kalėdų esmės. Įdomu buvo išgirsti ir apie Prancūzijos Provanso regione kuriamus tradicinius santonus. Jie tapo mokytojų integruotos pamokos centru. Mokytojų Renatos ir Skaidrės pavyzdžiai kvietė kiekvieną drąsiai bendrauti su kolegomis, rasti sąlyčio taškų tarp savo dėstomo dalyko – tikybos – ir kitų mokomųjų dalykų (kaip, pavyzdžiui, jos surado tarp tikybos ir prancūzų kalbos).

Keliaujantiems Advento keliu susirinkusiems mokytojams vadovės suteikė ir atgaivos akimirkų, pakvietusios praktiškai išbandyti keletą siūlomų metodų. Mokytojos žaismingai, šiltai ir draugiškai dalijosi sukaupta patirtimi, įžvalgomis iš pravestų susikaupimo valandėlių savo mokykloje. Kiekvienas seminaro dalyvis galėjo pasidalinti ir savo patirtimi: kaip pavyko, ką siūlytų kitiems arba kokie Advento renginiai jau tapę tradiciniais jų mokyklose.

Džiaugiamės šiuo seminaru, nes jame išgyvenome šeimyniškumo, draugiškumo ir kolegialumo mūsų vyskupijos tikybos mokytojų tarpe dvasią.

Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro informacija

««« atgal