Jubiliejinis Kalėdinių giesmių festivalis Šventežerio bažnyčioje

Gruodžio 21 d. Lazdijų rajono Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje šurmuliavo vaikai ir jaunimas. Čia vyko tradicinis jubiliejinis Kalėdinių giesmių festivalis, kuriame dalyvavo 200 jaunųjų giesmininkų. Jau penkioliktą kartą besibaigiant gruodžio mėnesiui ir artėjant didžiosioms metų šventėms Lazdijų rajono savivaldybės mokyklų chorai susirinko giesmėmis – džiugia ir prasminga tarnyste – papuošti šį liturginį laikotarpį.

Festivalio dalyvius ir svečius pasveikino Šventežerio parapijos klebonas kun. Egidijus Juravičius, Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Rajono vadovas pasidžiaugė, kad Kalėdinių giesmių festivalis grįžo į Šventežerio bažnyčią, kurioje ir prasidėjo prieš penkiolika metų. Pasak mero, tai pakankamai ženklus laiko tarpas. „Šis festivalis – tai graži ir teisinga idėja“‘ – sakė A. Margelis. Lazdijų rajono meras padėkojo visiems mokytojams ir vaikams už gražios tradicijos palaikymą, palinkėjo ramaus stebuklo laukimo meto ir gražių švenčių.

Kalėdinių giesmių festivalio dalyvius taip pat pasveikino ir gražių giesmių bei džiaugsmingų Šv. Kalėdų linkėjo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė, Šventežerio mokyklos direktorius Artūras Čiurlionis ir Šventežerio seniūnijos seniūnė Aldona Burbienė.

Festivalio programą giesmėmis „Viešpatie, padaryk mane savosios Ramybės nešėju“ ir „Jeruzalė, Dangaus namai“ pradėjo Šventežerio parapijos jaunimo ansamblis „Sonare“ (vadovė Edita Česnulienė).

Šiltai ir jaukia po bažnyčios skliautais skambėjo giesmės, kurias atliko festivalio dalyviai iš Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ (vadovės Asta Slančiauskienė ir Eglė Malinauskienė), Lazdijų mokyklos-darželio „Kregždutė“ (vadovė Jurgita Guževičienė), Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus (vadovė Irena Makauskaitė), Šeštokų mokyklos (vadovė Anželika Valasevičienė), Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos (vadovės Laima Jakulevičienė ir Birutė Vžesniauskienė), Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos (vadovė Daiva Kazlauskienė), Kučiūnų mokyklos ir Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos (vadovas Juozas Pileckas), Stebulių mokyklos (vadovė Vida Navickienė), Šventežerio mokyklos (vadovė Asta Sujetienė), Lazdijų meno mokyklos (vadovė Eglė Malinauskienė).

Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis visų chorų vadovams įteikė padėkos raštus, o vaikus pradžiugino saldžiomis dovanėlėmis. Šventę savo giedamomis giesmėmis užbaigė svečias Miroslavo parapijos vargonininkas Algimantas Dabašinskas.

„2016_12_Sventezeris.JPG

„2016_12_Sventezeris2.JPG