Gyvybės dienos minėjimas Vilkaviškyje „Gyvybė - didžiausia vertybė“

Juk tu mano širdį sukūrei, užmezgei mane motinos įsčiose.

Šlovinu tave, nes esu nuostabiai padarytas.

Tavo visi darbai nuostabūs, – tai žinau labai gerai.

Mano išvaizda tau buvo žinoma, kai buvau slapta kuriamas,

rūpestingai sudėtas žemės gelmėse – tavo akys matė mane dar negimusį.

Į tavo knygą buvo įrašytos visos man skirtos dienos,

kai nė viena jų dar nebuvo prasidėjusi. Ps 139, 13-16

Vilkaviškio dekanato šeimos centras ir Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sveikino susirinkusiuosius pasaulinės gyvybės dienos proga. Jau antrus metus kartu minime šią dieną Vilkaviškyje, o šįmet prie partnerių prisijungė ir Visuomeninis judėjimas „Už vieningą Vilkaviškio kraštą“. Gausiai susirinko Vilkaviškio rajono mokyklų ir darželių bendruomenės, įstaigos bei organizacijos į šventinę eiseną „Už gyvybę“.

Po eisenos Vilkaviškio dekanas prel. kan. Vytautas Gustaitis pakvietė prasmingam Linos Braukylienės pranešimui ir Šv. Mišioms į katedrą, o iškart po jų į parapijos namus pratęsti gyvybės dienos šventimą. Parapijos namuose šventę dirigavo Lina Skaisgirienė, o išpuoštoje scenoje pasirodė džiuginantys sielą ir širdį pasirodymai. Šventės metu vyko kraujo donorystės akcija buvo apdovanoti piešinių ir nuotraukų konkurso „Gyvybė – didžiausia vertybė“ nugalėtojai.

Šventės metu įžvalgomis pasidalino Vilkaviškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Linas Blažaitis, Vilkaviškio ligoninės akušerijos, ginekologijos ir neonatologijos skyriaus vedėja Skirma Švarcienė, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Vilkaviškio dekanas prel. kan. Vytautas Gustaitis, Marijampolės dekanato šeimos centro vadovė Lina Braukylienė, asociacijos „Gyvastis“ atstovai gyvenantys su donorų paaukotais organais.

Į šventę „gyvybės įnešė“:

Vilkaviškio miesto moksleivių orkestras (vad. Saulius Mickevičius),

Vilkaviškio šokio studija „Šokantys bateliai“ ir muzikos mokyklos choreografijos skyriaus šokėjai (vad. V. Jakubauskė),

Jaunimo vokalinė studija „Akimirka“ (vad. Edita Linkevičienė),

Jaunieji saksofonistai P. ir R. Aušrotai (vad. R. Jakimavičius).

Įkvepiantį filmą apie gyvybės prasmę sukūrė: Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinė Rugilė Maslauskaitė Gyvybės Stebuklas

Šventės akimirkų albumas

Vilkaviškio dekanato šeimos centro savanoris Evaldas Plečkaitis