Naujienos

Advento idėjos Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojams

Kiekvienas metais prieš adventą ar jo pradžioje Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centras organizuoja „Advento idėjų“ seminarą, į kurį visada susirenka gausus būrys klausytojų. Šiais metais jis vyko lapkričio 16 d., kad mokytojai dar spėtų apmąstyti, adaptuoti seminaro idėjas konkretiems mokiniams ar mokytojų kolektyvui, įterpiant savo mintis, idėjas ir kūrybą.

Pirmoji seminaro dalis – mąstymas „Iš nevilties gelmių Tavęs šaukiuosi, Viešpatie“. Rudens tamsa ne vieną žmogų nuteikia liūdesiui ir nerimui. Dar tamsiau pasidaro, kai apie tai kalbame, dalinamės, piktinamės... Juodos dekoracijos ir pačių sukurti kryžiai vaizdžiai leido pajusti, kaip tamsa ir neviltis užvaldo mūsų aplinką ir mintis. Ką galime padaryti, kad šviesa praskaidrintų mūsų dienas? Pirmiausia - nukreipti žvilgsnį į kitą, tą, kuriam reikia mūsų pagalbos. Apglėbti jį savo širdies šiluma, kurios nuolat semiamės iš Kristaus. Tamsios dekoracijos pamažu slėpėsi po veikų nuotraukomis, nušvito žvakelių šviesa, uždegta nuo didžiosios žvakės – Kristaus Šviesos simbolio. Tai tik viena advento idėja, kuri gali būti puikiu įvadu į Išganytojo laukimo metą.

Antroje seminaro dalyje – praktinis užsiėmimas: pasigaminti metodinę priemonę adventui. Įmantriai sulankstyta, savo rankomis pagaminta ji gali tapti puikia mokomąja priemone tiek pradinių klasių mokinukams, tiek progimnazijos mokiniams. Seminaro dalyviai karpė, klijavo, lankstė ir nekantriai laukia galutinio rezultato, kurį antrosios dalies pradžioje mokytojams parodė šios dalies vadovė Lina Mažeikaitė.

Paskutinioji dalis buvo skirta mokytojų jau išbandytoms idėjoms. Savo idėjomis pasidalinti pasisiūlė Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos tikybos mokytoja ekspertė Renata Markevičienė, bei Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos vyresnioji tikybos mokytoja Vilija Stasaitienė. Mokytoja Renata – tikras idėjų kamuolys: pernai išdalinusi daug savo darbo sėkmių, šiemet ji jau atsinešė naujų minčių. Jos klausantis atrodo, viskas taip paprasta ir lengva, kad tik imk ir daryk... Vilijos pasiūlytą Advento kelią mokytojai išbandė patys. Savo advento idėją į seminarą atsivežė ir Kidulių pagrindinės mokyklos vyresnioji tikybos mokytoja Sigita Norkienė. O tada pratrūko idėjų maišelis: mokytojai vienas po kito siūlė paprastus, išbandytus būdus, kaip prasmingiau savo mokyklose praleisti Jėzaus gimimo laukimo laikotarpį.

Apibendrindami seminarą mokytojai dėkojo už naujas idėjas, žadėjo išbandyti, nekantravo pradėti. Linkime jiems prasmingų advento darbų, kurie paliestų ir mokinį, ir jo tėvelius, ir kolegą!

„Advento_seminaras.jpg

Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metodininkė Vilma Balandienė

««« atgal