Naujienos

„Asmenybė nusipelniusi Lietuvai“ (2018 05 18)

Gegužės 18 d. Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vyko respublikinė mokinių konferencija „Asmenybė nusipelniusi Lietuvai“. Tai konferencija, kurioje susirinko gausus būrys jaunųjų valančiukų. Iš įvairių Lietuvos mokyklų susirinko jaunuoliai, kuriuos vienija vyskupo Motiejaus Valančiaus doro žmogaus ir blaivios tautos idėja bei jos puoselėjimas savo darbais ir pavyzdžiu. Būtent ši konferencija buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Renginio organizatorė, Marijampolės savivaldybės valančiukų sąjūdžio kuratorė Regina Jadeikienė, pradėdama renginį pasidžiaugė, kad šis jaunimo judėjimas gyvuoja jau daugybę metų, o jo pradžia glaudžiai susijusi su Sūduvos gimnazija, kurioje ir surengta ši respublikinė konferencija. Taip pat visus susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorius Alvydas Zdanys, Blaivystės sąjūdžio valdybos pirmininkas Vytautas Uogelė.

Renginio metu pranešimus skaitė ir apie savo veiklą sąjūdyje pasakojo jaunieji valančiukai bei jų kuratoriai. Pristatymų, iniciatyvų bei veiklų gausa ir įvairumas rodo, kad šis jaunimo sąjūdis ne tik skatina jo narius sekti vyskupo Motiejaus Valančiaus pavyzdžiu, gyventi blaiviai ir jausti bei ugdyti atsakomybę už savo gyvenimą, bet ir skleisti šio judėjimo vertybes savo aplinkoje. Valančiukų būriai iš įvairių mokyklų buvo apdovanoti padėkos raštais už prasmingus darbus, vykdomą alkoholio ir kitų svaigalų prevenciją bei pavyzdį visuomenei.

Referentė Ona Kuzmaitė

««« atgal