Naujienos

Šeimų stovykla Kryžiuose

Liepos 6 – 8 d. Kryžiuose prie Dusios ežero vyko tradicinė šeimų stovykla, kurioje dalyvavo katalikiškos šeimos iš Marijampolės, Prienų ir Alytaus – apie penkiasdešimt dalyvių.

Pirmąją dieną stovyklautojus aplankė psichologė Brigita Gelumbauskienė iš Birštono, kuri dar kaip savanorė rengia santuokai sužadėtinius Prienų dekanato šeimos centre. Ji pristatė biblioterapijos metodą, kurį taiko savo darbe. Pasirodo, tinkamai specialisto parinktos knygos gali gydyti ir dvasiškai ugdyti. Psichologė pateikė vertų dėmesio knygų sąrašą, patarė skaityti ir skatinti tai daryti vaikus, skaitant drauge su jais. Pasimeldę už Tėvynę Valstybės dieną Kryžių koplyčioje prie Marijos paveikslo, išlikusio dar iš kovų su švedais laikų, šeimos keliavo Dusios pakrante prie Prelomciškių piliakalnio, ant kurio su kitais čia susirinkusiais sugiedojo Lietuvos himną.

Antrąją stovyklos dieną į svečius atvyko Kaišiadorių vyskupijos šeimos centro vadovė Judita Bernatonienė. Ji su vyru Aidu atrado ir pritaikė iš JAV gautą programą “ Vakarai su šeima”, kurią sėkmingai išbandė su savo keturiais vaikais, o vėliau pasiūlė ir kitoms šeimoms, su kuriomis susitinka kiekvieną sekmadienį. Šio susitikimo metu šeimos gavo ir praktinių užduočių – pasidalinti, ką veikė su savo tėvais vaikystėje, kuo unikali jų dabartinė šeima, teko sukurti ir atlikti šeimos dainą.

Po pietų atvykęs iš Punsko kunigas Marius Talutis, besidarbuojantis Lenkijos lietuvių sielovadoje, pasidalino savo įžvalgomis, lygindamas mažiau nukentėjusias nuo sovietizacijos Lenkijos katalikų bendruomenes su Lietuvos parapijomis. Nors ir Lenkijoje jaučiama sekuliarizacija, demografinės problemos, tačiau daugeliu atžvilgių padėtis yra geresnė. Po šv. Mišių kunigas priminė pirmojo mėnesio šeštadienio pasiaukojimo švč. Mergelės Marijos širdžiai prasmę, kurią pabrėžė ir pal. Teofilius Matulionis.

Vakare stovyklautojų laukė didelis laužas, estafetės ir sportiniai žaidimai, kuriuos organizavo Stravinskų šeima iš Prienų. Kilo aitvarai, skambėjo dainos prie laužo, net mažiausi stovyklautojai, neseniai atšventę pirmąjį gimtadienį, nenorėjo eiti miegoti, nes mažaisiais mielai rūpinosi vyresnieji draugai. Sekmadienį šeimos įsijungė į šv.Mišių liturgiją su vietine bendruomene ir Metelių klebonu kan. Vytautu Prajara, kuriam stovyklautojai dėkingi už puikias sąlygas, nuolatinį dėmesį ir rūpestį.

„stovyklakryziuose.jpg

„stovyklakryziuose2.JPG

Marijampolės dekanato Šeimos centro vadovė Lina Braukylienė

««« atgal