Naujienos

Jaunimo susitikimas „Apie pašaukimą šeimai...“ Šakiuose (2014 04 02)

Šiltą šeštadienio popietę (kovo 29 d.) į Šakių parapijos namus rinkosi jaunimas – net kelios dešimtys jaunų veidų sutelkė dėmesį į jauną šeimą - Dianą ir Evaldą Pukelius. Šie jauni žmonės santuokoje gyvena jau penkerius metus, augina du vaikiukus, porelę.

Diana pradėdama linkėjo, kad jaunimas atvertų širdis ir iš šio susitikimo pasiliktų tai, kas jas palies. Vedėjai labai išsamiai jaunimui aiškino apie skirtingą vyrų ir moterų mąstymą, skirtingus pasirinkimus, skirtingų lyčių gyvenimo gamą.

Šeimyna pirmąjį kartą organizavo tokį jaunimo sambūrį, todėl trupučiuką jaudinosi. Bet eigoje paaiškėjo, kad vedėjai buvo tikrai puikiai pasiruošę.

„Tai, ką merginos vertina per jausmus, vaikinai vertina per protą“ – ne kartą susitikime kartojo Diana, lyg norėdama šią informaciją įtvirtinti jaunose galvelėse.

Abu vedėjai tarpusavyje padiskutuodami, smulkiai apžvelgė draugystės ir meilės niuansus, kada būna meilė, o kada tik draugystė. „Draugystė neįpareigoja“ – švietė aiškūs žodžiai paruoštose skaidrėse. Dirbtina pasimatymų aplinka nepadeda pažinti savo draugo charakterio. Norime atrodyti tobulai, o iš tiesų visi esame paprasti žmonės.

„Mergina kelia sau maksimumą eidama į pasimatymą, o vaikinas to nepastebi (arba atvirkščiai)“ – dėstė moteris. „Galutinis rezultatas – sudužusi draugystė, nes nebuvo abipusio nuoširdumo. Nepasiteisino didžiuliai kažkurio lūkesčiai“.

Žmogus vertinamas ne pagal išvaizdą, ne pagal piniginės turinį, o pagal kas jis yra. Bet tam, kad jo vertybes pažinti – reikia nuoširdaus, atviro bendravimo. Ne dirbtinių pasimatymų, o natūralios aplinkos.

Jaunimas itin susidomėjo pademonstruotomis ištraukomis iš DVD seminaro „Per juokus į geresnę santuoką“ (Mark Gungor (JAV), pritaikant pokalbio temą. Tikrai gilų įspūdį padarė tai, kad galima apie rimtus dalykus kalbėtis laisvai. Dar ilgai po susitikimo girdėjosi diskusijos apie tai, kaip skiriasi vyrų ir moterų mąstymas, pasirinkimai.

Užsiėmimas vyko su linksmomis praktinėmis užduotimis, kurios vertė giliau pažvelgti į savo vidų. Vertė susimąstyti apie tai, koks esi puikus Dievo kūrinys!

Atsargiai paliestas klausimas, sukėlęs karštas diskusijas – nesantuokinis seksas, - kaltės jausmas po to, smukusi savivertė, menkėjantis asmens sąmoningumo lygis. Ką tai duoda?.. Tai palieka blogą informaciją jauno žmogaus sąmonėje, kuri vėliau trukdo formuotis taisyklingam šeimos modelio kūrimui.

Jei atsiranda klausimas: “Ar jis manęs nepaliks?” – vadinasi jūsų draugystė nėra nuoširdi ir tikra. Toks klausimas gali iškilti tik draugystėje, kurioje tarpusavio santykiai pagrįsti savanaudiškumu. “Tikroje draugystėje Tu turi savęs klausti – ar jis (ji) man tinka? Ir stengtis pažinti ir piimti tą šalia esantį toks koks jis yra iš tikrųjų.”

Jei bendravimas yra tikrai nuoširdus ir atviras, nereikia baimintis, kad būsi paliktas. Gali būti savimi ir gerbti kito jausmus, nesijaudindamas, kad dėl to bus kažkas blogai. Vedėjai pasidalino savo asmenine patirtimi, kalbėdami apie gyvenimą patarė mokytis iš svetimų patirčių.

Jaunimas buvo mokomas priimti žmones tokius, kokie jie yra.

“Antra pusė nėra tavo kokybės ženklas, ir būdamas vienas esi puikus, unikalus Dievo kūrinys!”-priminė Pukelių šeimyna.

Ir iš kur vis tik sužinoti ar antroji pusė yra tau skirta?.. Neklausk astrologų, ar kokių nors suderinamumo prognozių. Santykiuose svarbiausia yra tarpusavio pasitikėjimas, bendri pomėgiai, tikslai. Visa tai yra pasiekiama ne per dieną. Bendravimas turi vykti nuolat, natūralioje aplinkoje ir visiškai atvirai vienas kitam.

Jaunimo atsiliepimai po susitikimo:

Labai paprastas, jaukus ir informatyvus susitikimas. Tema labai aktuali, kadangi paauglystėje prasideda naujos patirtys, kyla įvairios mintys. Puikūs patarimai, nuoširdus ir atviras pasidalinimas savo patirtimi.

Labai patiko! Gavau daug žinių, kuriomis galėsiu naudotis, man tai nebuvo šiaip paprastas susitikimas! Jūs šaunuoliai!

Sužinojau daug dalykų, kurių iki šiol nebuvau žinojusi. Ačiū jums labai!!!

Šis susitikimas buvo naudingas ir aš jį atsiminsiu ateityje, manau tai pravers.

Susitikimas man suteikė naudingų žinių, o dar tiksliau perdavė galimybę kitu kampu pažvelgti į šeimos planavimą, pakeitė mano požiūrį. Tikiuosi, kad pradėsiu labiau mylėti save, ateityje lengviau nustatysiu ribas santykiuose. Būtų smagu vėl greitu metu sudalyvauti panašaus tipo susitikime.

Jūsų paskaita labai atvirai ir taikliai parodė poros ir santykių vertybes. Po paskaitos aš permąsčiau savo prioritetus, nes jie buvo pasikeitę, dėl aktyvaus gyvenimo ir kaip sakėt didelio laiko tarpo praleidžiamo su vaikinais. Labai Jums ačiū!

Džiaugiuosi, jog skyriau laiko šiam susitikimui. Per jį išgirdau daug dalykų, kurie privertė susimąstyti ir viską apgalvoti, įvertinti iš naujo. Susitikimas išties vertingas. Be viso to, prisiminiau ir savo pačios vertę, gerus dalykus, kurie dažniausiai slepiasi už blogųjų. Ačiū Jums! Mielai sudalyvaučiau kitame susitikime, kuris pamokytų gyventi, semiantis patirties iš tikrų išgyvenimų.

Sužinojau tai, kad geriau susilaikyti iki vestuvių, dėl to būna geresnės santuokos.

Aš įsiminiau, kad šiame susitikime viskas buvo įdomu ir tikra.


Jūratė TC, Šakiai

««« atgal