Šeimos šventė Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijoje (2014 05 21)

,,Šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios vientisumo priklauso visos didelės visuomenės saugumas“. Taip teigė austrų gydytojas Alfredas Adleris. Ir jis, be abejonės, buvo teisus. Tik tvirta ir darni šeima gali būti vieningos valstybės pagrindas. Vertybės, ugdomos toje mažoje visuomenės ląstelėje, vėliau skleidžiasi platesnėje erdvėje: darželyje, mokykloje, universitete, darbinėje aplinkoje. Anot lietuvių pedagogo Juozo Vaitkevičiaus, šeima yra pati natūraliausia ir tobuliausia žmogaus buveinė, vaikų atsiradimo ir jų auginimo institucija. Norėdami priminti galbūt kiek pamirštą šeimos svarbą visuomenėje, sugrįžti prie tradicinės sąvokos sampratos, Lietuvos vyskupai 2014-uosius paskelbė Šeimos metais. Šia intencija dvasininkai į tikinčiuosius kreipėsi tokiais žodžiais: ,,Brangieji, pradėdami naujus liturginius metus, esame vėl kviečiami leistis į tikėjimo kelionę. <...> Šeimai tenka ypatingas uždavinys perduoti tikėjimą ne tik savo aplinkoje, bet ir visuomenėje, nes, anot popiežiaus Pranciškaus, krikščioniškosios šeimos yra šeimos misionierės“.

Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazija kartu su Seirijų parapija penktadienį, gegužės 16 dieną, taip pat skyrė Šeimos dienai paminėti. Penktadienio rytas prasidėjo Šventomis Mišiomis Seirijų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje. Čia rinkosi gimnazijos ir miestelio bendruomenė. Šv. Mišių metu klebonas kun. Vitas Eidukaitis pasidžiaugė susirinkusiais parapijiečiais ir laimino šeimas, prašydamas joms santarvės, darnos bei pagarbos vieni kitiems. Po šv. Mišių bažnyčioje vyko Šeimos dienos atidarymas. Dainavo jungtinis pradinių klasių choras, Ig klasės merginų vokalinis ansamblis, prasmingus žodžius apie šeimą kaip vertybę išsakė gimnazijos ketvirtokai Martyna Gegužytė ir Vilius Jasinskas bei darni Dianos ir Arūno Berškių šeima. Klebonas padėkojo mokytojams ir mokiniams už gražų reginį.

Vėliau renginys persikėlė į gimnaziją. Čia penkiose sekcijose vyko įvairi veikla: tėveliai, seneliai ir vaikai galėjo išbandyti savo jėgas dainuodami, šokdami, sportuodami, išmėginti įvairius amatus ar mesti iššūkį sau pačiam sekcijoje ,,Mano mama/tėtis gali“. Tai ne pirmas renginys, kuriame kartu su mokiniais dalyvauja ir jų šeimų nariai. Džiugu, kad šįkart buvo dar gausesnis tėvelių ir senelių būrys. Tai įrodymas, kad mūsų vykdoma veikla yra prasminga ir įdomi. Tai skatina ieškoti naujų, dar neišbandytų veiklos formų.

Pasižvalgius užsiėmimuose, širdį užliedavo maloni šiluma pamačius, kaip nuoširdžiai, kruopščiai ir atsakingai dirba žmonės kiekvienoje grupelėje. O jų pastangos nebuvo bevertės, nes renginio pabaigoje visi rinkosi į salę ir kiekviena pristatė tai, ką nuveikė per kelias valandas. Buvo malonu stebėti linijinius šokius šokančias mamas, muzikuojančius tėvelius bei senelius, iš vilnos, odos, medžio ir kitų žaliavų sukurtus šedevrus demonstruojančius amatų užsiėmimų dalyvius. Tiesa, dalyvavusieji amatų būrelyje prisipažino, kad nei vienam nepavyko gerai išmokti verpti senovišku rateliu, nors ir labai kruopščiai šio amato mokė senolė Ona Berškienė. Sportinėje veikloje dalyvavusi močiutė Roma Petrelienė tryško teigiamomis emocijomis ir išsakė prašymą, kad tokių netradicinių dienų mūsų gimnazijoje būtų daugiau. Azartiškiausios sekcijos ,,Mano mama/tėtis gali“ nugalėtoja tapo trijų šaunių vaikučių mama Lidija Staniūnienė. Mamos laimėjimu ypač džiaugėsi sūnus Nerijus.

Mokyklos bendruomenė žavėjosi mokinių ir jų tėvelių atliekamomis dainomis. Buvo gera klausytis pirmokėlės Elvijos Karalaitytės su mama Asta atliekamos savos kūrybos dainos bei pirmokės Kamilės Blaževičiūtės ir jos tėčio Aliaus dueto. Jaukumo ir šilumos teikė gimnazijos trečiokės Jūratės Gegužytės ir jos mamos Kazimieros atliekamas kūrinys bei šaunus sesučių Erikos, Viktorijos Uleryčių ir jų mamos Oksanos pasirodymas. Tiesiog nuostabu, kai tikras, nuoširdus jausmas, siejantis šeimos narius, išreiškiamas scenoje.

Renginį vainikavo gimnazijos direktorės Zitos Ščerbetkienės mintys apie besibaigiančią šventę ir padėkos žodis tėvams. Mokyklos vadovė dėkojo visiems susirinkusiems tėveliams ir seneliams už parodytą dėmesį, aktyvų dalyvavimą, geras emocijas. Direktorė įteikė ir pluoštelį asmeninių padėkų tėvams, vienaip ar kitaip prisidedantiems prie gimnazijos gražinimo, puoselėjimo, jaukios edukacinės aplinkos kūrimo. Gimnazijos vadovė įteikė padėkos raštus Daivai ir Aliui Blaževičiams, Kazimierai ir Dainiui Kastygovams, Reginai ir Laimiui Arasimavičiams, Jūratei ir Valdui Juodzevičiams bei keletui kitų šeimų.

Finalinė daina ,,Namų šviesa“, kurią atliko viena iš renginio organizatorių, tikybos mokytoja Reda Tarasevičiūtė ir pradinių klasių choras, buvo tarsi paskutinis ir svarbiausias renginio akcentas: sąvokoje ,,namų šviesa“ telpa viskas: jaukumas, šiluma, užuovėja ir paguoda, gerumas ir palaima. Tai vieta, į kurią visada galime sugrįžti. Namai, kuriuose visada esame laukiami.

Ilma Bagdonienė

Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Akimirkos:

„Seirijai Seimos diena.jpg“ „Seirijai Seimos diena1.jpg“ „Seirijai Seimos diena2jpg“