Renginys „Mums visiems gera kartu“ (2014 05 26)

Saulėtą, alyvomis kvepiantį gegužės 16 rytą, mes, Antanavo pagrindinės mokyklos bendruomenė, pasitikome minėdami ne vieną ypatingą progą: atidengėme akmenį-paminklą skirtą mokytojui, atidarėme atnaujintą sporto aikštyną bei įrengtą vaikų žaidimų aikštelę, viso renginio metu veikė mugė, o šventinę dieną vainikavo vaišės mokyklos kieme. Kaip teigė renginio organizatoriai, taip buvo paminėtas ir Kazlų Rūdos 270 metų jubiliejus.

Kadangi 2014 – Šeimos metai, šventė prasidėjo Pilviškių parapijos klebono Algirdo Žukausko aukotomis šv. Mišiomis už Antanavo pagrindinės mokyklos bendruomenės šeimas. Dvasingoji šventės dalis tęsėsi ir toliau – visiems sugrįžus į mokyklos kiemą, klebonas pašventino akmenį-paminklą, skirtą mokytojui. Prasmingi buvo tiek klebono tarti žodžiai apie įamžintą atminimą žemiškiems mūsų mokytojams, tiek tai, kas ateities kartoms buvo užrašyta ant paminklo: „Mokytojau, tu atvėrei pažinties vartus“. Gera prisiminti ir nuoširdžius mokytojui skirtus žodžius, nuskambėjusius iš vedėjų Neringos Karaškaitės bei Loretos Matusevičienės, mokinio Karolio Radzevičiaus lūpų, Rugilės Ribačionkaitės atliktas dainas „Aleliuja“ ir „Trumpa pertraukėlė“, mokytojos Rūtos Grikietienės vadovaujamo būrelio sudainuotą dainą „Pas tave“ bei kiekvienam mokytojui padovanotą kuklų gėlės žiedelį ir ištartą paprastą lietuvišką „ačiū“.

Kaip kiekviename renginyje, taip ir šiame sulaukėme būrio svečių: tėvelių, buvusių mokytojų, Kazlų Rūdos savivaldybės atstovų. Tad prasmingas sveikinimo kalbas sakė Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotoja Ramutė Vinikienė, Antanavo bendruomenės pirmininkė Reda Kneizevičienė, Kazlų Rūdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Beta Zaveckienė, Kazlų Rūdos savivaldybės Administracijos direktorius Valdas Kazlas, Antanavo miestelio seniūnas Artūras Urbonas bei seimo narys, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Šias kalbas vainikavo parapijos klebono kun. Algirdo Žukausko mintys.

Oficialiajai daliai pasibaigus, mokiniai ir renginio svečiai susikibę rankomis „traukinuku nuriedėjo“ apžiūrėti įrengtos vaikų žaidimų aikštelės: čia visi kartu stebėjo bei dalyvavo pasakoje apie katinėlį, gaidelį ir laputę.

Vėliau antroko Pijaus pakviesti renginio svečiai ir mokyklos bendruomenės nariai rokenrolo žingsneliu nuskubėjo pasidžiaugti atnaujintu sporto aikštynu. Simbolines juosteles, kurios laikė į orą vėliau pakilusius balionus, nukirpo bendruomenės pirmininkė Reda Kneizevičienė bei Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotoja Ramutė Vinikienė. Tad po šio svarbaus įvykio buvo pats laikas išbandyti aikštelę: žaisdami draugiškas krepšinio varžybas, susirungė Antanavo pagrindinės mokyklos bendruomenės bei Kazlų Rūdos savivaldybės atstovų komandos. Kaip ir visose tokio pobūdžio varžybose, taip ir šiose – nugalėjo draugystė. Tad po įtemptos kovos tiek žaidėjams, tiek svečiams bei bendruomenės nariams nuotaiką dar labiau pakėlė šventinės vaišės, o svarbiausia – ant laužo virta sriuba. Visus džiugino ir veikianti mugė.

Taigi, mes, Antanavo pagrindinės mokyklos bendruomenė, įrodėme, kad esame graži Kazlų Rūdos savivaldybės, Antanavo miestelio bei Antanavo pagrindinės mokyklos šeimos dalis, kuri turi kuo didžiuotis.

Straipsnį parengė Neringa Karaškaitė ir Loreta Matusevičienė.