Kovo 11─tosios ir naujų parapijos namų pašventinimo šventė Simne

Šiais metais Lietuva mini 25─tąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines.

Labai simboliška, kad būtent šiemet Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Rimantas Norvila šią šventę paminėjo seniausioje Vilkaviškio vyskupijos, Simno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, menančioje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus ir krikščionybės pradžią Lietuvoje.

Ši proga nebuvo vienintelė. Prieš šv. Mišias buvo pašventinti naujai pastatyti Simno parapijos namai tarnausiantys parapijos žmonėms kaip maldos, susitikimo, šventimo ar šarvojimo vieta. Šiai džiugiai progai paminėti atvyko ne tik Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila su kurijoje tarnaujančiais kunigais, bet ir Alytaus dekanato dekanas g. kan. Arūnas Užupis, Lazdijų dekanato dekanas kan. Vytautas Prajara, Alytaus Šv. Kazimiero parapijos klebonas kun. Darius Vasiliauskas ir katedros kapitulos pirmininkas, Aleksoto Šv. Kazimiero parapijos klebonas kan. Valius Zubavičius. Parapijos namų pašventinime ir šv. Mišių aukoje taip pat dalyvavo seimo narys Raimundas Markauskas, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir kiti Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariai.

Dėkodamas susirinkusiems ir visiems prisidėjusiems prie šio projekto rengimo ir įgyvendinimo parapijos klebonas g. kan. Raimundas Žukauskas pasidžiaugė, kad pabaigtas darbas kurio koregavimui ir derinimui buvo paaukoti net penki metai. Po simbolinio rakto įteikimo ir naujų parapijos namų pašventinimo visi susirinkusieji buvo pakviesti šv. Mišių aukai už tėvynę Lietuvą ir Simno parapijos žmones.

Homilijos metu Vilkaviškio vyskupijos ganytojas gausiai susirinkusiems tikintiesiems skelbė, kad „Šiai dienai labai dera ne tik istorinės įžvalgos, pasveikinimo kalbos, šventiniai renginiai, bet ir bendra malda. Tokia proga pravartu prisiminti Psalmininko pamokymą, jog veltui statytojai vargsta, jei VIEŠPATS nestato namo (Plg. Ps 127,1). Šis simbolinis namo įvardijimas kartu atspindi visokią žmogišką veiklą, taip pat ir rūpestį valstybės statyba.“

Šią dieną vyskupas paragino kartu statyti, o ne griauti, kartu kurti tai kas gera ir tikra, ko taip labai reikia šių dienų žmogui ir mūsų tėvynei Lietuvai.

Vilkaviškio vyskupijos kurija