Naujienos

Patyčioms- NE! (2011 11 23)

Šiandieninėje mokykloje agresija tarp vaikų, paauglių ir jaunuolių– plačiai paplitęs reiškinys, įvairus savo laipsniu ir išraiškos formomis, pradedant įžeidimu, priekabiavimu, tyčiojimusi, išprovokuotu barniu ir net smurtu. Dažnai suaugusieji tiki, kad patyčios grūdina vaikus, suteikia jiems tvirtybės, taip jie mokosi kovoti. Tyrimais įrodyta, kad patyčios tampa kasdieniniu reiškiniu šiandieniniame moksleivių gyvenime. Mokykloje tyčiojamasi įvairiausiais būdais, tačiau visuomet, kai nemato suaugusieji. Nuolatinis bendraamžių tyčiojimasis yra stresą kelianti situacija, kuri tampa nenoro mokytis, bėgimo iš pamokų ar net namų priežastimi ir gali rimtai sutrikdyti mokinio sveikatą. Agresyvus elgesys yra Dekalogo ir Didžiojo meilės įsakymo nesilaikymo paseka ir viena iš pagrindinių paauglių savižudybių priežasčių.

Tam, kad agresyvus elgesys būtų sumažintas, Vilkaviškio vyskupijos Carito pagalbos centras „Rūpintojėlis“ vykdydamas Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Patyčių prevencija. Vaikų psichinės sveikatos gerinimas“ organizuoja nemokamus mokymus moksleiviams apie patyčių žalą, bei vykdo projektą „Didysis draugas/Didžioji draugė“.

2011m. lapkričio 9 d. VšĮ „Vaiko Tėviškės namai“ gyvenantys vaikai ir paaugliai buvo pakviesti diskusijai apie itin aktualią šiandieninėje visuomenėje patyčių problemą.

Praktinių užsiėmimų metu, kuriuos vedė PSPC ir pagalbos centro „Rūpintojėlis“ psichologė lekt. Audra Tamošaitienė vaikai, susiskirstę į grupeles, patys ieškojo atsakymų į klausimus, kas yra patyčios, kaip galima padėti sau arba draugams iš kurių tyčiojamasi, kodėl yra priekabiaujama. Dalyvaujantys mokyme globos institucijoje gyvenantys jaunuoliai labai aktyviai psichologei uždavinėjo klausimus, kiekvienas stengėsi įnešti savo indėlį, pasisakyti, išreikšti savo nuomonę, vienu ar kitu su tema susijusiu klausimu.

Jaunimas pateikė daug įvairių patyčių pavyzdžių, ypač pabrėžė, kad patiriantis patyčias moksleivis, gali sulaukti pagalbos tik tuomet, jei kam nors apie savo išgyvenimus pasipasakoja. Todėl svarbu, kad moksleivis apie patyčias papasakotų kam nors iš suaugusiųjų, nes tik pastarieji gali padėti išspręsti šią problemą, tuomet galima išvengti, labai skaudžių patyčių pasekmių– savižudybių tarp jaunuolių.

Visiems paskaitos dalyviams buvo išdalinti Vilkaviškio vyskupijos Carito pagalbos centro „Rūpintojėlis“ iniciatyva išleisti informaciniai lankstinukai patyčių prevencijos tema.

Sekantys mokymai apie patyčių žalą vyks Marijampolės Degučių pradinėje mokykloje darželyje lapkričio 23 d.

Vilkaviškio vyskupijos Caritas informacija

««« atgal