Naujienos

Vilkaviškio vyskupijos Lazdijų ir Aleksoto dekanatų kunigų susirinkimai (2014 03 14)

Kovo 10 d., pirmadienį, vyko Lazdijų dekanato kunigų susirinkimas, o kovo 13 d., ketvirtadienį, susitiko Aleksoto dekanato kunigai. Susirinkimuose dalyvavo vyskupas Rimantas Norvila ir vyskupijos kancleris kun. Žydrūnas Kulpys.

Susitikimo metu pagrindinis dėmesys skirtas Šeimos metų aktualijoms aptarti.

Kun. Ž. Kulpys pristatė Vyskupų sinodo III-osios neeilinės generalinės asamblėjos parengiamąjį dokumentą „Pastoraciniai iššūkiai šeimai evangelizacijos kontekste“ bei jame nagrinėjamus šiandienės šeimos iššūkius ir problemas. Apžvelgta ir Lietuvos situacija. Tarp probleminių dalykų aptarti genderizmo iššūkiai, iškelti ir aptarti gyvenimo nesusituokus, kontracepcijos naudojimo santuokoje moralinio vertinimo ir kiti klausimai. Svarstyta, kaip galima atsiliepti į šiuos iššūkius. Pranešimas sulaukė nemažai diskusijų.

Vysk. R. Norvila dalinosi Lietuvos Vyskupų konferencijos gairių ir vyskupijos Šeimos centro pasiūlytomis idėjomis galinčiomis pasitarnauti geresniam Šeimos metų temos ir veiklų išpildymui.

Galiausiai aptarti aktualūs dekanatų klausimai. Aktyvus kunigų įsitraukimas į diskusijas liudija, kad susirinkimų metu aptarti klausimai verti dar didesnio dėmesio.


Vilkaviškio vyskupijos kurijos informacija

««« atgal