Naujienos

Pal. Jurgio Matulaičio atlaiduose - piligrimai iš Lenkijos (2014 07 11)

Liepos 11 d., penktadienio ryte Marijampolės miesto gatvėmis traukė daugiau nei pusantro šimto žmonių giedodami giesmes. Tai iš Lenkijos į Vilniaus Aušros Vartų koplyčią keliaujantys piligrimai.

Trumpam stabtelėję Marijampolėje, piligrimai dalyvavo 10 val. šv. Mišiose vykusiose Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. Šias Mišias aukojo J. E. Vilkaviškio vyskupas ordinaras Rimantas Norvila, Varmijos (Olštyno) arkivyskupas Wojciech Ziemba bei būrys kunigų iš Lenkijos.

Po šv. Mišių piligrimai apsistojo pal. Jurgio Matulaičio svečių namų „Domus Beati“ kiemelyje, kur pavalgė, atsikvėpė, fotografavosi ir bendravo su lietuvaičiais. Džiugu išgirsti lietuviškai tariamą „Ačiū“ ir padėti jaunimui sužinoti daugiau lietuviškų žodžių. Ypač aktyviai lietuvių kalbos mokytis panoro Darek ir Mateusz taip pat domėjęsi ir Lietuvos geografija.

Kaip pasakojo Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio parapijos vikaras kun. Sławomir Brewczyński, tai jau 24-oji kelionė į Vilniaus Aušros Vartus kuomet einama per Marijampolę. Šios piligriminės kelionės iniciatorius – vyskupas Julian Wojtkowski. Jis, kol galėjo, visuomet keliaudavo kartu.

Kaip ir kasmet, piligrimai liepos 6-tą dieną pajudėjo iš Kętrzyn miestelio per dešimt dienų pasiruošę nueiti apie 350 kilometrų atstumą. Kasdien nukeliauja vidutiniškai 35 kilometrus. Keliaudami gieda įvairias giesmes, meldžiasi rožinį, Dievo gailestingumo vainikėlį, gieda litanijas ir Marijos valandas bei meldžiasi noveną į Aušros Vartų Dievo Gailestingumo Motiną. Stabtelėję poilsiui piligrimai taip pat turi konferencijas įvairiomis temomis. Pavyzdžiui apie Lietuvą: istoriją, kalbą, lenkų-lietuvių tarpusavio santykius, geografiją.

Piligrimų tikslas – liepos 16 d. Aušros Vartuose vyksiantys Mažieji Gailestingumo Motinos atlaidai. Keliaudami į Vilnių jie specialiai užsuka į Marijampolę, kad pakeliui sudalyvautų ir palaimintojo Jurgio Matulaičio MIC atlaiduose.

Kun. Sławomir džiaugėsi, kad lietuviai svetingai priima lenkų maldininkus: pamaitina ir apgyvendina mokyklose ar „Carito“ patalpose, bendrauja ir netgi kviečia nakvoti savo namuose. Sudalyvavę atlaiduose maldininkai neskuba grįžti namo – net apie pusė keliaujančių pasilieka pasisvečiuoti Lietuvoje.

Vilkaviškio vyskupijos kurijos informacija

Akimirkos:

„ DSCN1544.JPG“ „ DSCN1535.JPG“ „ DSCN1565.JPG“ „ DSCN1601.JPG“ „ DSCN1606.JPG“

««« atgal