Naujienos

Šeimų stovykla Šiluvoje (2014 08 26)

Rugpjūčio 15-18 dienomis Šiluvoje, Jono Pauliaus II piligrimų namuose vyko tradicinė Vilkaviškio vyskupijos Šeimos centro savanorių stovykla. Į stovyklą kvietėme Šeimos centre aktyviai besidarbuojančius savanorius su šeimomis. Sulaukėme gražaus būrio šeimų su įvairaus amžiaus vaikučiais iš visų Vilkaviškio vyskupijos dekanatų Šeimos centrų: Vilkaviškio, Marijampolės, Šakių, Lazdijų, Aleksoto, Alytaus, Prienų.

Didelis džiaugsmas, kad kiekvienais metais Šeimos centras praturtėja naujomis, jaunomis, entuziastingomis savanorių šeimomis. Ačiū vadovams, kurie geba suburti savanorius ir ačiū Dievui už juos visus!

Pirmąjį stovyklos vakarą pasisveikinę ir susipažinę vieni su kitais klausėme kunigo, daktaro Miroslavo Dovdos pranešimo apie ruošimą santuokiniam ir šeimos gyvenimui Vilkaviškio vyskupijoje 1991-2012 m. Kunigas pavasarį apsigynė mokslinę daktaro disertaciją šia tema ir mielai sutiko mus supažindinti su savo tyrimo rezultatais. Ne vien klausėme, bet ir uždavinėjome klausimus, diskutavome, kaip dirbti Šeimos centre geriau, kaip atsiliepti į šeimų poreikius labiau.

Antrąją dieną savanoriai su Žiedūne Žolyne ir direktore Lina Braukyliene ieškojo būdų kaip galėtume dar kūrybiškiau ir kokybiškiau ruošti sužadėtinius santuokos sakramentui pagal atnaujintą programą Vilkaviškio vyskupijoje.

Po pietų vykome į Palendrius, pas brolius Benediktinus, vakare meldėmės ir šlovinome Dievą Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo koplyčioje, vadovaujant Šeimos centro kuratoriui, kunigui Žydrūnui Kulpiui, Dianai ir Evaldui Pukeliams.

Grįžę vaišinomės Dianos Pukelienės paruoštomis, bei savanorių atsivežtomis gėrybėmis iš rudenėjančių sodų ir daržų ir bendravome iki vėlaus vakaro, o atrodė, kad to bendravimo vis mažai. Kaip gera būti visiems kartu, siekiant bendro tikslo!

Sekmadienį Telšių krizių centro vadovė psichologė Vanda Benaitienė vedė superviziją savanoriams, rengiantiems sužadėtinius santuokos sakramentui. Užsiėmimas buvo ypatingas: pilnas susikaupimo, supratimo, atvirumo ir giliausių jausmų. Jo metu mes pažinome vieni kitus taip, kaip iki šiol dar nepažinojome. Tai buvo be galo graži patirtis. Ačiū dalyvavusiems.

Ačiū savanorei, būsimai pedagogei Otilijai Daukšytei, kuri prižiūrėjo ir nuobodžiauti neleido vaikams, kol tėvai dalyvavo užsiėmimuose. Prižiūrėjo taip, kad vaikams net noras nekilo pas tėvus eiti!

Sekmadienį dalyvavome Šv. Mišiose Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje. Šv. Mišioms vadovavo klebonas kun. Erastas Murauskas.

Atsisveikinome vėlyvą popietę besišypsantys ir patenkinti, praturtėję dvasiškai ir emociškai, sužinoję daug naujo apie save ir kitus, jau suplanavę kitus susitikimus vieni su kitais, pasidalinę savo kontaktais, pažadėję ir toliau bendrauti.

Šią stovyklą parėmė Vokietijos katalikų solidarumo akcija „Renovabis“.


Žiedūnė Žolynė

««« atgal