Naujienos

Seminaras tikybos mokytojams (2015 01 09)

Sausio 7 d., Marijampolėje esančiame Vilkaviškio vyskupijos Pastoraciniame centre vyko seminaras tikybos mokytojams – „Ką reikia žinoti apie savižudybės grėsmę?“. Seminarą vedė hab. dr. prof. Danutė Gailienė – savo gyvenimą pašventusi savižudybių prevencijai, parašiusi ne vieną knygą, studiją ir straipsnį šia tema.

Lietuva pirmauja savižudybėmis. Tai glumina kiekvieną mąstantį žmogų. Dirbdami mokyklose tikybos mokytojai, neišvengiamai susiduria su šia tikrove, nes tai nutinka mokinių, jų šeimų, kolegų mokytojų gyvenimuose. Pačių šeimos taip pat nėra išimtis. Po artimo žmogaus savižudybės savuosius ilgai lydi vidinė graužatis ir savęs kaltinimas.

Kaip pastebėti ir reaguoti į savižudiškus ženklus? Kokios yra vaikų ir jaunų žmonių žudymosi priežastys? Kaip bendrauti su žmogumi, kuris bandė iš gyvenimo išeiti savo noru? Kaip bendrauti su nusižudžiusio žmogaus artimaisiais? Tai tik keletas klausimų, kuriuos lektorė profesionaliai ir išsamiai pristatė seminaro dalyviams, kurių tarpe buvo keletas etikos mokytojų, socialinių darbuotojų, medicinos srities specialistų.

Prof. D. Gailienė ragino seminaro dalyvius dalintis realia patirtimi, kuri yra labai svarbi. Lektorė komentuodama atskirus įvykius ir istorijas pristatė visą spektrą veiklos žingsnių susidūrus su savižudybės grėsme.

Nors tema pakankamai slogi, tačiau lektorės neginčytina patirtis, situacijų analizė ir giedras bei humoru prisodrintas dėstymas, nuteikė ne slogiai, bet viltingai, nes rūpestis kito gyvenimu yra žmogaus pašaukimas, suvokiant, kad turime vieni kitiems visokeriopai padėti, tačiau jausti ir ribą, kad kito žmogaus gyvenimas yra jo gyvenimas ir mes negalime jo nugyventi už kitą.

Kun. Rytis Baltrušaitis

««« atgal