Naujienos

Vadovavimo kompetencijų tobulinimo seminarai Vilkaviškio vyskupijoje (2015 01 21)

2015 m. sausio 16–17 d. vyskupijos Pastoraciniame centre Marijampolėje paskutinįjį kartą buvo susirinkę seminaro „Atrasti potencialą – praplėsti horizontą“ dalyviai, kurie ugdė vadovavimo kompetencijas. Šį seminarų ciklą, kuris buvo pradėtas 2014 m. kovo mėnesį, organizavo vyskupijos Parapinės katechezės centras. Mokymuose, kuriuos vedė Kauno arkivyskupijos sielovadinių projektų koordinatorė Vaida Spangelevičiūtė–Kneižienė, dalyvavo 18 žmonių. Pusė iš jų buvo tikybos mokytojai, kiti – atsakingi pasauliečiai, kurie darbuojasi įvairiose bažnytinėse institucijose, ar pagelbsti pastoracijoje parapijose.

Seminaro lektorė rėmėsi tarptautinės kompanijos „Xpand“ konsultanto Johannes Hüger paruošta medžiaga.

Paskutiniojo seminaro tema buvo „Komunikacija“. Sausio 16 d. (penktadienį) gilinomės į pagrindinius komunikacijos principus bei mokėmės pagrindinių klausymosi technikų. Praktinės užduoties metu tyrinėjome save: ar mokame gerai klausytis? Sausio 17 d. (šeštadienį) dalis mokymų buvo skirta išsiaiškinti kas yra aktyvus klausymasis bei verbalinė ir neverbalinė komunikacija. Dirbant organizacijose pasitaiko mažesnių ar didesnių konfliktų, tad dalis laiko buvo skirta žinių apie konfliktų valdymą gilinimui. Analizavome kokie būna konfliktai, kaip juos atpažinti, kaip spręsti bei kaip apsisaugoti nuo konfliktų. Paskutinis susitikimas buvo skirtas susirinkimų vedimui. Dirbant bet kokioje grupėje ar organizacijoje dažnai dalyvaujame ar vedame susirinkimus. Žmonės tam skiria nemažai laiko, tačiau dažnai susirinkimai vedami ne konstruktyviai, jiems nėra pasiruošta ir dėl to mes daugiau laiko iššvaistome nei sutaupome...

Dėkojame lektorei bei visiems dalyviams ir tikimės, kad po šių mokymų pagerės darbas tose organizacijose, kurių atstovai dalyvavo šiame ir kituose vadybos seminaruose.

Vilkaviškio vyskupijos Parapinės katechezės centro referentė Lina Mažeikaitė

««« atgal